NATUREL SAÇ NEDİR? VE TÜM BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Naturel saç, uzmanlar tarafından ölçülendirme işlemleri yerine getirilerek %100 insan saç dokusuna uygun olarak geliştirilmiş olan teknik yöntemlerle üretilen saçlardır. Saç protezlerinin özel yapıştırıcılar kullanılarak saçsız ya da seyrek saçlar için yerleştirme işlemi sağlanarak şekillendirme işlemi sağlanan yöntemdir.

Naturel saç, tıbbi bir operasyon işlemine gerek duymadan ve memnun olunmaz ise geri dönüşümleri mümkün olabiliyor. Hijyenik kullanım sağlandığında sorunsuz olarak dayanıklılık meydana getirecektir. Sağlam ve aynı zamanda estetik görüntüye kavuşturan uygulamalar olarak ifade edilebilir.

Naturel saçın, bütün aktiviteleri sorunsuz olarak yerine getirebilmek için ön koşul olarak kullanılan saç protezlerinin kaliteli olmasıdır. Naturel saç, kalite standartlarına uygun olarak üretilmelidir. Aynı zamanda uygulama işlemi de buna uygun olmalıdır diyebiliriz. Bu saçlar, kullanmış olan kişilerin cilt temizlikleri ve cildin rahat edebilmesi için kullanım sağlanan protezin hava ya da su geçirgenliğinin çok üst seviyede olması gerekmektedir.

Hazır olan ve fabrikasyon ürünlerin yerine en kaliteli olan ve kişiye özel uygulamaların tercih edilmesi uygun olacaktır. Saç protezleri kafaya, uygulanan ve uluslararası olarak sağlık örgütleri tarafından onaylı olarak medikal bantlar ile su bazlı olarak solüsyon yapıştırarak uygulanır. Naturel saç, uygulama işlemleri sırasında kullanımı sağlanan bant ve aynı zamanda solüsyon kalitesi kişilerin sağlıkları açısından çok önemlidir. Onaylı olmayan solüsyon ve bantların sağlığı tehdit ettiğini söyleyebiliriz. Kişilerin kendi canlı saçlarına uygulanmış olan her türde kozmetik ürünün kullanım sağlanacak olan Naturel saçlara da uygulaması sağlanabilir.

Bu durumda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemli olanı ise kozmetik ürünlerin kalitesi ve içerikleridir. Kalite standartlarına uygunluğu olmayan düşük kaliteli Naturel saçlara benzer olarak canlı saça olduğu zararları verebilir. Bilindiği gibi Naturel saçların canlı saç olarak uzaması mümkün değildir. Bu nedenle ise kalitesiz kozmetik ürünlerin etkisiyle yıpranmaktadır. Naturel saç, kırılır ya da estetik olmayan kötü görünüm alır. Hatta bazı durumlarda cilt kaşıntılarına yol açabilir. Tahriş ve kızarıklıklar bunun sonucu olarak oluşabilir. Bu durumlarda ise oluşumun olmaması için özellikle Naturel saçlara uygulanmış olan şampuanlar, saç kremleri, bakım spreyleri ya da buna benzer olan ürünlerin PH değerlerinin ve kalite standartlarının kalitesi önemli olan durumlar arasındadır.

Naturel saç Nedir?

Naturel saç ile alakalı olarak uzmanlar tarafından uygulama sağlanarak ölçülendirme işlemleri ile insan saçına en benzer olan durumu, insan dokusundan geliştirilmiş teknikler ve yöntemler ile özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan saçlardır. Üretim işleminin bu şekilde sağlanarak saçsız olan ya da seyrek saçlara sahip olanların saçlarına yerleştirilerek uygulandığını söyleyebiliriz. Tıbbi anlamda herhangi bir operasyon işlemi gereği duyulmadan yapılabilen yöntemlerdir. Naturel saç, memnun kalınmaz ise geri dönüşümü sağlanabilir. Hijyen açısından ve kullanışlılık açısından sorunsuz bir kullanım sağlanan uygulamalardır. Dayanıklılık ve sağlamlığı ile estetik görüntüye kavuşulmasını sağlar.

Çok küçük yaşlarda olan çocuklara ya da egzama gibi ileri derecede olan kronik rahatsızlıklar sonucunda bireylere Naturel saç, önerilmemektedir. Kullanım açısından gözlere takılan lenslerin ya da ağza takılan diş protezlerinin kullanışlarına benzer olarak kullanımların sağlık koşullarına uygun olması gerekmektedir. Küçük ya da yaşları çok ileri olanlar için ya da zihinsel anlamda problemli olan kişilerin şahsi bakımlarına büyük önem vermeleri gerekmektedir. Bu sorumluluğu tam anlamıyla yerine getiremeyecek olan kişiler için önerilen uygulamalar değildir.

Saç protezlerinin memnun olunabilmesi için deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Naturel saç, hijyen açısından sağlığını tehdit etmeyecektir. Bu saçlarda uygulama aşamaları bulunmaktadır. Öncelikle Naturel saçın yerleştirme işlemi için ölçülendirme yapılması gerekmektedir. İlk basamak olarak sıfır hata ile bu işlemin yerine getirilmesi gerekiyor. Saç olmayan yerlerin simetrik olarak saç tasarımı yapıp uygun kalıba alınması ile oluşturulan uygulamalardır. Saç rengi, inceliği ya da kalınlığı gibi durumlara göre belirlenir.

İkinci aşama olarak yerleştirme aşaması bulunmaktadır. Bu aşamada ise saçın özel solüsyonlar ile önceden kalıba alınmış olan biçimde kaplama işleminin sağlanması gerekmektedir. Naturel saç, son aşama olarak tasarım aşamasının yerine getirilmesidir. Yüz yapısına en uygun olan modeli yaparak istenilen modellere uygun şekilde saç kesimlerinin yerine getirilerek saçın biçimlendirilmesidir. Profesyonel olarak saç kesimlerinin yapılıp daha sonra ise saçların istenilen şekilde taraması yapılabilir.

Kimler Kullanabilir?

Saç kayıpları belli başlı sebeplere bağlı olarak meydana gelmektedir. Saç kaybı yaşayan ve bu durumundan büyük rahatsızlık duyanlar için günümüzde kozmetik anlamda ve tıp dünyasının çok sayıda seçeneği bulunuyor. Naturel saç kullanımı, uygulamaların her geçen gün artarak yenilendiği ve değişimler meydana gelebilmektedir.

Her yenilikte ise kullanıcıların konforlarının düşünülerek değişiklikler yapılmaktadır. Bu durumda ise uygulama işlemlerinin en ileri seviyede teknoloji ve kozmetik anlamda ürün olan Naturel saçların kullanıcılara doğallık katarak kaliteli şekilde sunumunu yapmaktadır. Naturel saçlar, kişilerin kendi saçlarına uygun olarak yapıldığını ve bu yapım ile doğallık yakalanarak estetik açıdan da güzel bir görünüm yakalanması mümkün olmaktadır.

Bu saçların kişilerin kendi saçlarına birebir uygun olması görünüm açısından da kötü bir görüntü vermemektedir. Doğala en yakın dokuların kullanılarak ve her türlü aktiviteyi yapmaya imkan sağlayan uygulamalardır. Son zamanlarda kellik ya da saç dökülmeleri ile mücadele edenlerin çok sık kullanım sağladığı görülmektedir.

Naturel saç kullanımı, her geçen gün yenilenen ve değişen uygulamalardır. Çünkü kullanan kişilerin deri ve ciltleri araştırılarak en uygun olan uygulamanın nasıl yapılacağı ile alakalı yenilikler geliştirilmektedir. Kişilerin saçlarına ve saç inceliği, kalınlığı doğrultusunda yenileme işlemleri yapılıyor. En ileri seviyede kullanılan teknolojiler ile saç dökülmesi ya da kellik sorunu yaşayanların sorunsuz olarak bu saçları kullanması sağlanıyor.

Naturel saçın kullanımı ile alakalı olarak bu saçları kimlerin kullanacağı sık sorulan sorular arasındadır. Naturel saç kullanımı, 8 yaş sınırı olan bir uygulamadır. Bu yaştan büyük olan herkesin kullanabilmesi uygun oluyor. Fakat bu konu ile alakalı olarak önemli bir nokta ise Naturel saçın hemen herkese uygulanmasının yanı sıra bazı durumlarda ise özellikle kafa tasının egzama ya da bazı cilt hastalıklarının olması durumunda Naturel saç önerilmemektedir.

Kafa derilerinde oluşan bazı rahatsızlıkların Naturel saçın ya da kullanım sağlanan materyallerin deriye herhangi bir zararı yoktur. Fakat ciltteki problemlerin tedavi işleminin yapıldıktan sonra kullanım daha doğru olacaktır. Bu yöntemler ile kalıcılık ve kullanıcı memnuniyetleri artmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu saçları uygularken ya da kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Öncelikle, internet üzerinden her yazılana inanmamanız gerekiyor. Garanti veren firmaların yazılı olarak garantisini alarak uygulama yaptırmanız uygun olacaktır.

Naturel saç uygulaması, ömür olarak 3 ya da 5 yıl değildir. Bakım işlemi ise 2, 3 ay sürmemektedir. Amerika’da yapıldığını çoğu kişi bilse de yalnızca bu ülkede yapılmıyor. Orijinal Naturel saçlar, merdiven altı yapılmamaktadır. Bu nedenle bu işlemi uzman ellere yaptırmanız uygun olacaktır.

Kişiye özel olarak yapılan bu saçların tasarımının doğru yapılması gerekmektedir. İşlem ,uzman hekimler tarafından uygulandığı taktirde harika sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Saç kalınlıkları, dalga boyları, renk geçişleri çok önemlidir. Naturel saç uygulaması, işlemlerinde saç modeli de göz önünde tutularak uygulamanın yapılması gerekmektedir. Saç modellerine dikkat edilmez ise uygulanan saçların kişilere uyum sağlamadığı görülecektir.

Naturel saçların başarılı bir şekilde tasarımının olması için kişilerin saçlarından alınmış örneklere ihtiyaç olacaktır. Bu örnekler üzerinden ise saç tasarımları yapılmaktadır. Saç seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uygulama işleminden sonra dışarıdan bakan birinin saçın protez olduğunu anlamaması gerekiyor. Bu nedenle ise kişilerin kendi saçlarının türlerine uygun olan özelliklerde saç tasarımlarının yerine getirilmesi dikkat edilecek konular arasındadır.

Uzun süreli olarak kullanıma uygun olan Naturel saç uygulaması, yüksek kalitede olması ve gerçek saçlara uygun olması gerekmektedir. Belli bir standart ile yapılan ve Naturel saçların bu standartlara uyum sağlaması dikkat edilecek konular arasında yerini alır. Kalitesiz olarak yapılan saçların kısa sürede bozulması ve aynı zamanda kötü bir görünüme neden olması ortaya çıkan durumlardandır. Bu saçların kişiye özel olarak yapılması ve saç seçimlerinin de kaliteli malzemeler ile yapılması önemli bir konudur. Kişilerin kendi saç cinsleri ile birebir aynı özellikte olan ve saç tellerinin malzemelerinin kaliteli olan malzemelerden seçimi sağlanmalıdır. Hazırlanmış olan Naturel saç, su ve hava geçirgenliğine sahip olması gerekmektedir. Böylelikle cildin nefes alması sağlanacaktır.

Yüksek kaliteli olan Naturel saçların ilk özellik olarak saçın her yöne kolayca taranabilmesi özelliklerinin olması gereken bir durumdur. Bir saçın ancak bu özelliği ile doğal görünüm yakalayacağı söylenebilir. Denize ya da havuza girmek böylelikle daha kolay olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Naturel saç, yaptırmayı düşünenlerin çok sık şekilde sormuş olduğu sorular bulunmaktadır. Son zamanlarda kellik ve saç dökülmesi durumları çok fazla yaşanan durumlar arasında olduğu için bu konu hakkında sorular yöneltilmektedir.

Soru: Naturel saç belli olur mu?

Naturel saç, doğru uygulanırsa belli olmayacaktır. Kişilerin saç rengi ve yapısına uygun olarak hazırlanması gerekiyor. Bu şekilde uygulanırsa doğal bir görünüm olur ve belli olmaz.

Soru: Naturel saç sabit midir, sudan etkilenir mi?

Naturel saçlar, sudan olumsuz yönde etkilenmeyen uygulamalardır. Özel bir medikal solüsyon ile en başta sabit hale getirilir. Daha sonra ise günlük hayatta alışık olunan aktivitelerin yüzme, duş, spor, fön gibi durumların rahat yapılmasına olanak sağlar.

Soru: Naturel saç kullanımı kolay mıdır?

Naturel saçların kullanımlarının kolaylığı vardır. Canlı olan saçlara ne yapılması gerekiyorsa Naturel saçlara da aynı işlemler uygulanabilir. Naturel saç, kullanım sağlarken önemli olan bir durumun hijyen olduğu söylenebilir. Kişisel temizliğe dikkat edilerek bu saçların kullanımı sağlanmalıdır.

Soru: Naturel saç her türlü saç kaybı için uygun mudur?

Bu saçların uygulaması geçici olarak ya da kalıcı olarak uygulanabilir. Ayrıca her türlü saç kaybına uygun olan yöntemlerden biridir. Saçların seyrek olması ve hiç olmaması durumlarında uygulanabilir. Naturel saç uygulaması, cinsiyet fark etmeden dalga, boy, renk, kalınlık ya da inceliğe uygun olarak üretilebilen saçlardır.

Soru: Naturel saç, hiç saçı olmayan kişilere de uygulanabilir mi?

Bu saçlar, kadın ya da erkek fark etmeksizin genç ve yaşlı olsun her hangi bir neden ile saçını kaybetmesi sonucunu yaşayan kişilere uygulanabilir. Doğallık ve kullanım kolaylığı yüksektir. Bu nedenle son derece başarılı olan ve sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Yani kısacası hiç saçı olmayan kişilere bile uygulanabilir. Gerçek saç doğallığı ile kişilerin kendilerini daha mutlu hissedebilmelerine yardımcı olur. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan ya da hiç saçı olmayanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Naturel saç, yaptırmayı düşünenlerin çok sık şekilde sormuş olduğu sorular bulunmaktadır. Son zamanlarda kellik ve saç dökülmesi durumları çok fazla yaşanan durumlar arasında olduğu için bu konu hakkında sorular yöneltilmektedir.

Soru: Naturel saç belli olur mu?

Naturel saç, doğru uygulanırsa belli olmayacaktır. Kişilerin saç rengi ve yapısına uygun olarak hazırlanması gerekiyor. Bu şekilde uygulanırsa doğal bir görünüm olur ve belli olmaz.

Soru: Naturel saç sabit midir, sudan etkilenir mi?

Naturel saçlar, sudan olumsuz yönde etkilenmeyen uygulamalardır. Özel bir medikal solüsyon ile en başta sabit hale getirilir. Daha sonra ise günlük hayatta alışık olunan aktivitelerin yüzme, duş, spor, fön gibi durumların rahat yapılmasına olanak sağlar.

Soru: Naturel saç kullanımı kolay mıdır?

Naturel saçların kullanımlarının kolaylığı vardır. Canlı olan saçlara ne yapılması gerekiyorsa Naturel saçlara da aynı işlemler uygulanabilir. Naturel saç, kullanım sağlarken önemli olan bir durumun hijyen olduğu söylenebilir. Kişisel temizliğe dikkat edilerek bu saçların kullanımı sağlanmalıdır.

Soru: Naturel saç her türlü saç kaybı için uygun mudur?

Bu saçların uygulaması geçici olarak ya da kalıcı olarak uygulanabilir. Ayrıca her türlü saç kaybına uygun olan yöntemlerden biridir. Saçların seyrek olması ve hiç olmaması durumlarında uygulanabilir. Naturel saç uygulaması, cinsiyet fark etmeden dalga, boy, renk, kalınlık ya da inceliğe uygun olarak üretilebilen saçlardır.

Soru: Naturel saç, hiç saçı olmayan kişilere de uygulanabilir mi?

Bu saçlar, kadın ya da erkek fark etmeksizin genç ve yaşlı olsun her hangi bir neden ile saçını kaybetmesi sonucunu yaşayan kişilere uygulanabilir. Doğallık ve kullanım kolaylığı yüksektir. Bu nedenle son derece başarılı olan ve sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Yani kısacası hiç saçı olmayan kişilere bile uygulanabilir. Gerçek saç doğallığı ile kişilerin kendilerini daha mutlu hissedebilmelerine yardımcı olur. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan ya da hiç saçı olmayanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilir.