PROTEZ SAÇ NEDİR? VE TÜM BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Günlük hayatın stresi, genetik faktörler, büyük çaplı üzüntü yaşanması durumunda saç köklerinde bölgesel ve ya ciddi boyutlara ulaşabilen kayıplar yaşanır. Protez saç işlemi ise size bu konuda destek verecek bir yapay saç uygulaması olarak karşınıza çıkmaktadır. Hızlı yapımı ve pratik uygulaması ile kendi saçınızdan hiçbir farkı olmayacak, konforlu bir işlemdir.

Protez Saç İşlemi Yapım Aşaması

Protez saç, alanında uzman kişiler tarafından size özel yapılan bir saç tasarımıdır. Öncelik olarak cilt analiziniz yapıldıktan sonra doğal saç renginizle birebir uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır. Tasarım aşamasında istediğiniz uzunluğa karar verebilirsiniz. Cerrahi bir işlem gerekmeden ortalama 2 sürebilecek bir zaman zarfı içerisinde acısız ve zahmetsiz olarak doğal görünümlü saçlara sahip olursunuz.

Saç çıkarma yöntemleri, büyük fayda sağlamadığı gibi maddi boyutta da büyük kayıplar yaşamanıza sebebiyet verir. Bundan dolayı da tercih sebebi olan protez saçlara rağbet gün geçtikçe artış göstermektedir. Ayrıca saç ekim işlemi derinizde kabuklu yaralara sebebiyet verecektir. Toplum içinde bulunmanıza engel olacak bu durumu yaşamak sizi mutlu etmeyecektir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Yapılan işlemi beğenmemiz durumunda ya da karşılaşacağınız başka sorunlar olduğunda bulabileceğiniz bir çözüm olmayacaktır.

Protez Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkeklerin kadınlara oranla saç dökülme sorunu daha yoğun olarak yaşanmaktadır. Dış görünümüz için önemli bir etkiye sahip olan saçların azalması, günlük yaşantınızda psikolojinizi olumsuz yönde etkileyerek sizin özgüveninizin azalmasına sebep olur. El işçiliği ile özel olarak tasarlanan protez saçlar, tığlama yöntemiyle yapıldığı için ömür boyu kullanım imkanı sağlamaktadır.

Dizayn edilme şekli kullanım kolaylığı için düşülmüş olup, saçınızı istediğiniz yöne tarayabilirsiniz. Protez saç, ısıya dayanaklı olarak üretilmektedir. Her türlü maşa, fön, düzleştirme işlemlerini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Boya yapımı için de uygun olan bu saçlar ile istediğiniz renk boyalı saçlara sahip olabilirsiniz. Yıkama esnasında herhangi bir saç yıkama ürünü ile temizleyip, sonrasında saç kurutma makinası ile kurutarak kolaylıkla tarayabilirsiniz. Dış görünümünüzün tamamlayıcı bir aksesuarı olan saçlarınız ile özgüveninizi tazeleyip, günlük işlerinizi ertelemeden hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Protez saç, yaptırmayı düşünenlerin çok sık şekilde sormuş olduğu sorular bulunmaktadır. Son zamanlarda kellik ve saç dökülmesi durumları çok fazla yaşanan durumlar arasında olduğu için bu konu hakkında sorular yöneltilmektedir.

Soru: Protez saç belli olur mu?

Protez saç, doğru uygulanırsa belli olmayacaktır. Kişilerin saç rengi ve yapısına uygun olarak hazırlanması gerekiyor. Bu şekilde uygulanırsa doğal bir görünüm olur ve belli olmaz.

Soru: Protez saç sabit midir, sudan etkilenir mi?

Protez saçlar, sudan olumsuz yönde etkilenmeyen uygulamalardır. Özel bir medikal solüsyon ile en başta sabit hale getirilir. Daha sonra ise günlük hayatta alışık olunan aktivitelerin yüzme, duş, spor, fön gibi durumların rahat yapılmasına olanak sağlar.

Soru: Protez saç kullanımı kolay mıdır?

Protez saçların kullanımlarının kolaylığı vardır. Canlı olan saçlara ne yapılması gerekiyorsa protez saçlara da aynı işlemler uygulanabilir.  Protez saç,  kullanım sağlarken önemli olan bir durumun hijyen olduğu söylenebilir. Kişisel temizliğe dikkat edilerek bu saçların kullanımı sağlanmalıdır.

Soru: Protez saç her türlü saç kaybı için uygun mudur?

Bu saçların uygulaması geçici olarak ya da kalıcı olarak uygulanabilir. Ayrıca her türlü saç kaybına uygun olan yöntemlerden biridir. Saçların seyrek olması ve hiç olmaması durumlarında uygulanabilir. Protez saç uygulaması, cinsiyet fark etmeden dalga, boy, renk, kalınlık ya da inceliğe uygun olarak üretilebilen saçlardır.

Soru: Protez saç, hiç saçı olmayan kişilere de uygulanabilir mi?

Bu saçlar, kadın ya da erkek fark etmeksizin genç ve yaşlı olsun her hangi bir neden ile saçını kaybetmesi sonucunu yaşayan kişilere uygulanabilir. Doğallık ve kullanım kolaylığı yüksektir. Bu nedenle son derece başarılı olan ve sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Yani kısacası hiç saçı olmayan kişilere bile uygulanabilir. Gerçek saç doğallığı ile kişilerin kendilerini daha mutlu hissedebilmelerine yardımcı olur. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan ya da hiç saçı olmayanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilir.