YAPIŞTIRMA SAÇ NEDİR ? VE TÜM BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Yapıştırma saç, profesyonel uzmanlar tarafından saç dökülmeleri sonucunda insan saçına uyumlu olarak yapılan yöntemlerdir. Kişiler zaman içinde bazı nedenlerden dolayı genetik, kozmetik ürünlerin yoğun bir şekilde kullanımı ve aşırı fön gibi işlemlerin sonucunda saç kayıpları meydana gelmektedir. Aynı zamanda buna ek sebepler arasında çok sık bir şekilde saçları boyatmak, hormonal bozukluklar, çevre kirlilikleri vb. gibi etkenler de saç dökülmelerine neden olur. Bu durum için ise yapıştırma saç uygulaması yapılmaktadır. Bu şekilde bahsedilen sistem aslında protez saç olarak ifade edilebilir. Kafa derisine özel bir şekilde üretimi sağlanarak yapıştırıcının solüsyonlar ile tutturulması sağlanır. Daha sonra ise deriye direk olarak teması sağlanır.

Yapılan bu yöntemin malzemelerinin çok iyi olması gerekmektedir. Çünkü deriye direk bir uygulama söz konusudur. Kaliteli olması insan sağlığını olumsuz etkilemeyecektir. Yapıştırma saç konusunda tam anlamıyla beceri ve tecrübeye sahip olmayan birçok işletme bulunuyor. Saçlandırma ismi altında insanların yaptıkları yanlış uygulamalar sonucunda sonu hüsranla biten durumlar oluşmaktadır. Beklenen sonucun tam aksi olarak yanlış bir görsel ile rahatsız olunan bir durum ortaya çıkıyor. Sonucunda ise hem maddi hem de manevi olarak kayıplar meydana gelmektedir.

Yapıştırma saçlar, kişiye özel olarak üretim sağlanan saçlardır. Seri bir üretim bu saçlar için söz konusudur. Bu nedenle kullanıcılara bazen uygun olmayabilir. Enjekte sistem ile saç kaybının olduğu yerlere uygun tasarımlar sağlanarak kişiye özel uygulamalar gerçekleştirilir. Kişiye özel olan uygulamaların tam anlamıyla kullanıcılara beklenen sonuçları vereceği söylenebilir.Yapıştırma saç ismi ile yapılan bazı sahte uygulamalar insan saçının yerine farklı malzemeler olan sentetikler kullanılmaktadır.

Bu durum ise kullanıcıların istekleri olan saç cinslerini oluşturmaz. Enjekte sistem ile yapı olarak %100 şekilde doğal insan saçı ile örtüşen saçlar üretilmektedir. Bu nedenle ise renkleri değiştirilebilir, fön çekilebilir ya da şekillendiriciler sürülebilir. Örnek olarak wax, jöle, köpük gibi örnekler verebiliriz.

Yapıştırma saç, doğal bir saç görünümü sağlamasa da, dışarıdan bakıldığı zaman fark edilmesi çok da mümkün olmayan bir durumdur. Enjekte sistem ile tasarımı sağlanan farklılıklar ile insan tenine uygun olan uyum ile saçlar üretilmektedir. Bu durum ise anlaşılamayan bir durumdur.

Yapıştırma Saç Nedir?

Yapıştırma saç olarak bilinen teknik, profesyonel saç uzmanlarının kişilere özel olarak ölçülendirme işlemleri ile insan saç dokusuna en uygun şekilde yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar özel yapıştırıcılar yardımı ile yapılır. Yapıştırma saç uygulaması,  her zaman kaliteli olarak uygulanmalıdır. Çünkü insan cildine direk olarak temas ettirilir. İnsan saç dokusu kullanımı sağlandığından dolayı gelişmiş olan teknikler ve yöntemler uygulanarak üretilen saçların saçsız ya da seyrek saçlı olan bölgelere yapıştırma yardımı ile uygulaması yapılır. Herhangi bir operasyona gerek olmadan işlem gerçekleştirilebilir. Yapıştırma saçlar, tamamıyla fark yaratmış olan özellikte sunulmaktadır. Kullanım açısından ise herhangi bir zorluğu olmayan saçlardır. Dayanıklılığı üst seviyede olduğu için günlük hayattaki yaşantıda rahatlıkla kullanılabilir. Estetik açıdan görünümün beklentileri karşıladığı saçlardır.

Bu uygulamalar, kafada ağırlık yapmamaktadır. Enjekte sistemi olarak adlandırılan sistem kullanılarak uygulamalar yerine getirilir. Bu sistem ise %100 hava alabilen altyapıda sunulmaktadır. Bu durumda ise kullanan kişilere her hangi bir ağırlık hissi uyandırmaz.

Yapıştırma saç uygulaması,  hazır saç kalitesi ile istenilen değerlere sahip olmamasından dolayı maliyeti düşük olan değerlerdedir. Bu nedenle ise kullanıcılara bir takım kısıtlama koymaktadır. Enjekte sistem kullanıcılara istenilen uygulamaları yapmalarına imkan sağlar. Yapıları ile her türde sportif faaliyetlerin rahat bir şekilde yerine getirilmesi mümkün oluyor. Örnek olarak duş alınabilir, denize girilebilir,saça istenilen saç ürünü sürülebilir. Bütün bunlar yapılırken ise belli olmayan bir uygulamadır.

Enjekte sistem, uygulamasının çoğu kişide başarılı olarak sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda kullanıcılara emsalsiz olarak mutluluklar kazandıran bir uygulamadır. Eğer saç dökülmesi ya da kellik gibi bir durumdaysanız, yapıştırma saç uygulaması yöntemini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hayata dair olan bütün planlarınızı ertelemeden yaşayabilirsiniz. Kimsenin fark edemeyeceği en doğru ve aynı zamanda sağlıklı şekilde yöntemler kullanılarak enjekte sistem yönteminden faydalanabilirsiniz. Yapıştırma saç uygulanırken kullanılan bir yöntemdir. Kullanacak olan kişilere diledikleri saçı seçebilmelerine olanak sağlamaktadır. Günlük hayattaki faaliyetleriniz çok kolay bir şekilde devam edecektir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yapıştırma saç seçeneklerinden yararlanarak hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Kimler Kullanabilir?

Yapıştırma saç, saç dökülmesi, kellik, saç kaybı yaşayan kişilerin rahatlıkla kullanacağı bir yöntem olarak uygulanabilir. Yapıştırma saç kullanımı, yaş ya da cinsiyet durumu fark etmeden her kişi için başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Son derece pratik ve kullanışlı olan bir uygulamadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde ekstra işlem gerektirmez. Kolay bir şekilde tamamlanarak kişilerin de günlük hayatlarında problem oluşturmayacaktır.

En iyi görünümün yakalanabilmesi için saç görünümlerinin iyi olması gerekmektedir. Yapıştırma saç kullanımı,  en iyi görüntünün yakalanabilmesi için yapılan en uygun uygulamalar arasındadır. Her zaman ise ilk izlenim olarak saçların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yüz görünümlerine en uygun olan saç modelleri bu uygulamalar sağlanırken gerçekleştirilir.

Yapıştırma saçların kimlere daha uygun olduğu ile alakalı olarak sorulan birçok soru bulunmaktadır. Yapıştırma saç kullanımı, en uygun olarak saçların bir kısmını ya da bütün hepsini kaybeden kişiler için uygundur. Tıbbi anlamda operasyon gerektirmediğinden dolayı kolay bir uygulama işlemi vardır. Estetik anlamda sonuç olarak çok iyi bir görünümün yakalanması sağlanır. Uygulamalar, dışarıdan anlaşılmayan uygulamalardır. Yani saçın yapıştırma saç olduğu anlaşılmayan bir durumdur.

Son yıllarda yapıştırma saçlara ilgi artmıştır. Bu uygulama da önemli olan nedenler arasında çok yakından bakıldığında doğal bir görünüm sağlamasıdır. Uygulamada tamamıyla geri dönüşüm işlemi olmaktadır. Kansız, ağrısız bir uygulama olarak karşınıza çıkacaktır.

Kişiler istediği zaman eski görünümlerine geri dönebilirler. Yapıştırma saç uygulaması, kadınlarında çok rahat şekilde tercih edeceği uygulamalardır. Çünkü bu işlem cinsiyet farketmeksizin tercih edilen bir işlemdir. Hatta kadınların uzun saç kullanımları için daha uygun olan bir yöntemdir. Saç dökülmesi sorunu yalnızca madeni para kadar olsa bile bu işlem uygulanabilmektedir.

Kısacası, saç kayıplarının miktarlarına bakılmadan herkese uygulanabilen yapıştırma saç uygulaması,  6 yaşından küçük olanlara ve aynı zamanda egzama ya da deri sorunu yaşayanlara uygulanmayan işlemlerdir. Bu nedenle rahatsızlığınız eğer ki kronik bir hal almışsa öncelikle tedavinizi olarak bu uygulamalardan yararlanmanız tavsiye ediliyor. Tedavi sonrasında doktorunuz önerirse bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapıştırma saçları yaptırmadan önce birçok dikkat edilmesi gereken nokta bulunmaktadır. Yapıştırma saç uygulaması, yapacak olan kişiler genellikle bölgesel dökülme yaşayanlar ve kellik sorunu olanlardır. Saçların pek çok nedenden dolayı döküldüğünü söyleyebiliriz. Son zamanlarda ülkemizde çok fazla kişi kellik sorunu yaşıyor. Bu durumdan dolayı kişilerin estetik anlamda görüntüleri bozularak psikolojik olarak da olumsuz etkiler doğuruyor. Bu durumda ise yapıştırma saçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kişilerin çare olarak bu uygulamaları seçtiğini söyleyebiliriz. Saçları dökülen çoğu insanın saç ekimini tercih ettiğini söyleyebiliriz. Fakat bu işlemlerin zorlu süreçler olduğunu çoğu kişi artık biliyor. Bu nedenle yapıştırma saç konusuna insanların ilgisi her geçen gün artmaya başlamıştır.

Bu uygulamaların saç ekimi gibi zorlu süreçler olmadığını söyleyebiliriz. Uygulamadan yararlananlar kendi saçlarıymış gibi bu saçları kullanmaktadırlar. Yapıştırma saç uygulaması,  yapacağınız zaman cerrahi bir müdahale ya da ağrılı ir süreç olmadan uygulamayı yaptırabilirsiniz. Yapılacak olan uygulamanın öncelikle ölçüsünün iyi alınması gerekmektedir. Yani kafanıza protez saç uygulaması yapılacağı zaman o bölgenin belirlemesi anlamına geliyor. Belirlenen yerin daha sonra ise saç olmayan bölgede 8 ayrı küçük bölgeye tekrar ayrılma işlemi yerine getirilir. Bu uygulamanın ardından ise yerleştirme işleminin iyi yapılması gerekiyor. Çünkü kafa kalıbı alınan yer saç yerleştirme işleminin yapılabilmesi için iyi bir ölçüde alınmasını gerektirir. Dikkat edilecek olan noktalardan biri de son aşama olan saç tasarımının yapılmasıdır.

Protez saçın yapıştırma işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından en önemli aşama olan görsel aşama bulunmaktadır. Bu aşamada yüze en uygun olan modelin yapılması gerekiyor. Deneyim ve yeteneklerin bu işlem için önemli etkenler olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle tasarım işleminin yapılacağı yer oldukça önemlidir. Yüze uygun olarak yapılmayan uygulamaların kötü bir görünüm sunması olası durumlar arasındadır.

Dikkat edeceğiniz konular arasında yapılan işlemlerin ardından yapıştırma saç bakımının düzenli aralıklar ile yerine getirilmesidir. Ayda ortalama bir şekilde 2 kez protez saç bakımının yapılması uygun olur. Bu bakım süresi ise kişilerin yapılarına göre değişkenlik gösterecektir.

Yapıştırma saçlar ile alakalı olarak çok sık sorulan sorular arasındadır. Yapıştırma saç, ile alakalı olarak sık sorulan sorular şu şekilde sıralanabilir:

Soru: Protez saç nedir?

Protez saç kişilerin kendi ense bölgelerinde bir tutam saç alınıp klonlama teknikleri ile yapılan uygulamalar olarak ifade edilebilir.

Soru: Sağlık açısından zararı var mıdır?

Sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Herhangi bir işlem değil teknik bir işlemlerdir.

Soru: Protez saç ne kadar sürede yapılmaktadır?

Kişilerin onay verdiği ve daha sonra sorun yaşadığı bölgelerin tasarımları alınarak ense bölgesinden bir tutam saç alınıp yurt dışına yollanmaktadır. Bu süreç yaklaşık olarak ise 2 ya da 2.5 ay sürmektedir.

Soru: Saç başkaları tarafından anlaşılır mı?

Protez olan saçların yapımın sonucunda herhangi bir şekilde anlaşılmayacaktır. Mesela peruk uygulamaları ya da benzer olan uygulamaların tasarımları genellikle dışarıdan anlaşılmaktadır. Fakat yapıştırma saç uygulaması uzman doktorlar tarafından yapılırsa anlaşılmayacaktır.

Soru: Protez saçlar günlük hayatta nasıl kullanılır?

Bu uygulamaların günlük hayattaki aktivitelere uygun şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz. Kişiler normal günlerinde yaptıklarını işlem sonrasında da rahatlıkla yapabilirler. Örnek olarak banyo yapmak, denize girmek, saçları istenilen yöne taramak gibi aktiviteler gerçekleştirilebilir.

Soru: Protez saç bakım gerektirir mi?

Kişilerin saç uzamalarına bağlı olarak 3-4 ay gibi bir süreçte bakım yapmaları gerekmektedir. Protez saçların uygulama işlemleri sonucunda hijyen açısından bakımların önemi büyüktür. Bu nedenle uygulamayı yaptıracak olan kişilerin muhakkak düzenli olarak bakım yaptırmaları gerekiyor.

Soru: Protez saç fiyatları ne kadar?

Uygulamalarda yapılan protez saçların fiyatlarının işlem yapılacak olan bölgelere uygun olarak yapılmaktadır. Bu durumda fiyat aralıklarını etkileyen etmenler arasındadır. Saç bölgesindeki dökülmenin büyüklüğü ve boyutuna göre fiyat aralıkları değişmektedir. Aynı zamanda saçların cinsi ve yoğunluğu da fiyatı etkileyen durumlardandır.

Soru: Protez saçlarda acı hissi olur mu?

Yapıştırma saç uygulaması, işlemlerinde herhangi bir şekilde acı hissi bulunmamaktadır. Saç ekimi gibi bir yöntem olmadığı için özel solüsyonlar kullanılarak saçlara oturtulan uygulamalardır. Bu nedenle ağrısız ve kansız bir yöntem olarak ifade edilebiir.